IKEA Industry Poland

Kim jesteśmy?

Naszym żywiołem jest drewno, a każdą pracę wykonujemy od deski do deski.

IKEA Industry to największy producent mebli drewnianych na świecie. Naszym celem jest uzyskanie wyjątkowej wartości dla klienta: wysokiej jakości i dobrej ceny produktów. Chcemy być dobrym przykładem we wszystkich aspektach biznesu, dlatego tak ważne są dla nas zrównoważony rozwój i ochrona środowiska.

Czy wiecie, że…

Małe, wielkie dzieła

IKEA Industry to 38 zakładów produkcyjnych w 8 krajach. W Polsce powstają najbardziej znane serie meblowe IKEA, takie jak HEMNES, HAVSTA i IVAR z drewna litego, czy też MALM, LACK i KALLAX z płyt oraz LISABO z tworzywa mieszanego, a także komponenty meblowe, w tym płyty HDF.

Praca to nie wszystko

Misją IKEA Industry jest tworzenie wyjątkowej wartości dla Klienta. Wiemy jednak, że ta wartość to nie tylko jakość czy cena produktów, ale także bezpieczeństwo pracowników, przyjazne dla środowiska procesy produkcyjne, czy bycie blisko społeczności, w których działają nasze fabryki. Bezpieczeństwo to najwyższy priorytet w IKEA Industry. Zapewniamy bezpieczne warunki pracy i stale pracujemy nad rozwojem kultury bezpieczeństwa. Chcemy mieć również pozytywny wpływ na środowisko. Dlatego staramy się produkować więcej wykorzystując mniej zasobów naturalnych i surowców. Przyczyniamy się do ochrony bioróżnorodności, używamy surowców ze zrównoważonych źródeł oraz pochodzących z recyklingu. Przywiązujemy dużą wagę do efektywności energetycznej i inwestujemy w energię odnawialną.

Równowaga to podstawa

Wierzymy w otwarty dialog jako najlepszy sposób komunikacji. Wiemy, że ważne jest nie tylko to, aby mówić, ale przede wszystkim to, aby słuchać. Słuchamy potrzeb społeczności lokalnych, w których działamy, prowadząc programy zaangażowania społecznego czy organizując Dni Otwartych Drzwi; słuchamy przedstawicieli związków zawodowych na wielu dedykowanych im spotkaniach. Słuchamy… i działamy!

 

OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE STATUSU
RZECZYWISTEGO WŁAŚCICIELA NALEŻNOŚCI

 

INFORMACJA O REALIZOWANEJ STRATEGII PODATKOWEJ FY21

INFORMACJA O REALIZOWANEJ STRATEGII PODATKOWEJ FY22