W ostatni piątek 22.10.2021 pracownicy Centrum Badań i Rozwoju PDC w Zbąszyniu IKEA Industry Poland Sp. z o.o. posadzili 5 tysięcy drzew na powierzchni w leśnictwie Nowy Dwór, Nadleśnictwo Wolsztyn.

Akcja sadzenia lasu została zorganizowana wspólnie z Nadleśnictwem Wolsztyn pod hasłem: „Wspólnie pracujemy dla lasu oraz przyszłych pokoleń”.

Wydarzenie to jest ważne z kilku powodów.

Jedną z wartości IKEA jest dbanie o ludzi i planetę.  Działania pracowników IKEA Industry PDC mając na celu wsparcie środowiska naturalnego a nasze podejście do pracy opiera się na współpracy.

W akcji wzięło udział aż 70  osób: pracownicy zakładu IKEA Industry PDC w Zbąszyniu oraz 5 osób z ramienia Lasów Państwowych. Na siedlisku boru mieszanego świeżego sadziliśmy sadzonki sosny pospolitej z zakrytym systemem korzeniowym, sadzonki buku oraz dębu.

Podstawowym narzędziem do sadzenia takich sadzonek sosny, jest specjalny kostur, z którym niektórzy zetknęli się po raz pierwszy, ale wszyscy szybko opanowali sztukę jego używania po krótkim instruktażu. Do sadzenia sadzonek dębu i buku niezbędny był szpadel, który wiele osób chętnie przyniosło ze sobą.

Głównym ustaleniem była pełna gotowość wszystkich do realizacji projektu bez względu na to jaka w tym dniu będzie pogoda. Pomimo wiatru na twarzach uczestników gościł uśmiech a po zrealizowaniu zadania oklaskami podziękowaliśmy sobie wzajemnie za świetną pracę J

Jesteśmy pewni, że w przyszłym roku również będziemy mieli możliwość zaangażować się w wydarzenie sadzenia lasu wraz z Nadleśnictwem Wolsztyn – już dziś oferujemy swoją gotowość na kolejny rok. Dziękujemy za uczestnictwo i wspaniałą przygodę.