Już po raz kolejny polskie kobiety pobiegły, aby promować profilaktykę przeciwnowotworową. Biegały również koleżanki z IKEA Industry Zbąszynek.

Fundacja W BIEGU już od 6 lat organizuje ogólnopolski cykl wydarzeń Bieg Kobiet Zawsze Pier(w)si, przypominając jak ważna jest świadomość oraz wykonywanie badań profilaktycznych. Jak podkreślają organizatorzy, świadomość profilaktyki jest wciąż niewystarczająca, a jest to sprawa kluczowa dla zdrowia i życia kobiet, które często stawiają te rzeczy na ostatnim miejscu. To wydarzenie wpisało się już w kalendarze imprez sportowych wielu lokalnych grup biegowych w całej Polsce. W tym roku każdy zamówiony pakiet startowy był wsparciem dla Patrycji Byrskiej, chorującej na raka piersi, której przypadek wymaga nierefundowanego leczenia. „Motywacja, energia, wiedza, profilaktyka – Zawsze Pier(w)si – zawsze kilka kroków przed rakiem” to hasło przewodnie i idea, która towarzyszy imprezom biegowym, organizowanym przez fundację.

Fabryka IKEA Industry Zbąszynek z ogromnym entuzjazmem włączyła się w akcję. Z powodu pandemii COVID-19 wydarzenie miało formę wirtualną. Marzec był miesiącem, kiedy każda z uczestniczek sama wybierała dzień, w którym pokona dystans 5 km. Czas nie miał żadnego znaczenia. Kobiety biegały zarówno same, jak i w niewielkich grupach, motywując się nie tylko do biegania, ale także do dbania o to, co najważniejsze – nasze zdrowie.

Mimo, że nie wszystkie z nas uwielbiają ten sport, to z radością pobiegłyśmy w szczytnym celu i na pewno to powtórzymy :)