Fabryka Zbąszynek

Kim jesteśmy?

Nasza fabryka jest jednym z największych dostawców mebli dla IKEA. Powstaliśmy z potrzeby stworzenia dobrze prosperującej fabryki z możliwością ciągłego rozwoju z zastosowaniem coraz nowszych rozwiązań konstrukcyjnych. Zostaliśmy wybudowani z dala od zgiełku miasta, ale w pobliżu bliźniaczych zakładów w Babimoście i w Zbąszyniu.

Każdego dnia realizujemy swój cel, jakim jest produkcja mebli codziennego użytku, w jak najlepszej jakości i w jak najniższej cenie. Nasze meble są produkowane z wykorzystaniem materiałów drewnopochodnych w technologii BoF (Board on Frame) i BoS (Board on Stile). Ich wnętrze stanowi wypełnienie papierowe, przypominające plaster miodu i powietrze, dzięki czemu oszczędzamy drewno. Technologie te czynią nasze konstrukcje bardzo lekkie, co przekłada się tym samym na łatwiejszy transport mebli.

Czy wiecie, że...

Równowaga to podstawa

Podczas produkcji dużą uwagę przywiązujemy również do ochrony środowiska. Troska o nasze otoczenie przejawia się w najprostszych zachowaniach proekologicznych, jak np. segregacja śmieci czy używanie czujników światła i ruchu. Chcąc w jak najlepszy sposób zadbać o otoczenie, stosujemy także rozwiązania bardziej złożone, czego najlepszym przykładem jest gospodarka odpadami. Z naszego zakładu żaden z odpadów nie trafia na wysypisko śmieci. Papier, tworzywa sztuczne oraz metale oddawane są do recyklingu. Ponadto odpady drzewne trafiają do rębaka. Pozyskany w ten sposób surowiec jest wykorzystywany zarówno do ogrzewania fabryki, jak i ponownie do produkcji. Podobne rozwiązanie stosujemy względem odpadów z tworzyw, które są przetapiane i ponownie wykorzystane do produkcji, np. listew przyblatowych.