Fabryka Komponenty

Kim jesteśmy?

Jak powstaje mebel IKEA? U nas jego historia produkcji zaczyna się w Zakładzie Komponenty. To tu powstaje wnętrze naszych mebli, czyli płyta komórkowa. Jesteśmy pierwszym ogniwem łańcucha produkcji, gdyż zaczynamy od surowca. Tutaj wpływają zlecenia z pozostałych zakładów: Babimost, MPS i Zbąszynek, dotyczące komponentów do produkcji gotowego mebla. My zamawiamy wielkogabarytową płytę, określamy odpowiednie wymiary i parametry. Poddajemy je dalszej obróbce na naszych specjalistycznych piłach. Tworzymy płytę komórkową z papieru o strukturze plastra miodu, listew wiórowych oraz płyty HDF. Wszystko to połączone za pomocą ekologicznych klejów tworzy półfabrykat wysyłany do naszych klientów wewnętrznych zgodnie z ich wymaganiami i oczekiwaniami.

Produkujemy komponenty do bardzo wielu mebli, np. z takich serii jak: KALLAX, ASKVOLL, FLAXA, FLYSTA, MICKE, EKET, STUVA i wiele innych.

Czy wiecie, że...

Równowaga to podstawa

Dużą uwagę poświęcamy bezpieczeństwu, które dla nas jest na pierwszym miejscu. Każdy pracownik dba o bezpieczeństwo swoje oraz swoich kolegów. Codzienność stanowią spotkania, dzięki którym zapewniamy ergonomiczne i bezpieczne warunki pracy. Rozmawiamy o sprawach mających istotny wpływ na nasze bezpieczeństwo. Z każdym dniem staramy się stawiać czoła nowym wyzwaniom mając na uwadze zasady BHP. Świadomość i rozwój ludzi jest dla nas ważny, dlatego podczas każdego szkolenia z pracownikami przypominamy o systemie bezpieczeństwa. Odchylenia od standardów i obowiązujących zasad są odpowiednio korygowane dzięki sprawnym systemom wspomagającym wychwytywanie incydentów.