IKEA Industry Orla

IKEA Industry Poland sp. z o.o. oddział w Orli

Kim jesteśmy?

Jesteśmy kompleksem dwóch zakładów obejmujących: nowoczesną fabrykę ultra cienkich płyt HDF (skrót z ang. High Density Fibreboard), tartak oraz zakład produkcji dodanej, w którym płyty są cięte na wymiar.

HDF

Ultra cienke płyty HDF (IKEA Industry Orla, Polska) - innowacyjne, trwałe, lekkie i przyjazne dla środowiska płyty drewnopochodne, które wykorzystywane są do produkcji mebli lekkich konstrukcji, paneli tylnych, drzwi, ram, płyty rdzeniowej do paneli podłogowych i t.d.

Nasz oddział oferuje swoim klientom:

Usługi o wartości dodanej

IKEA Industry Orla jest zobowiązana do wspierania swoich klientów we wszystkich problemach związanych z jakością i technologią w procesie produkcji oraz we wdrażaniu nowych produktów i rozwiązań.

Certyfikat CARB2 zapewnia, że emisja lub zawartość formaldehydu w płycie HDF jest na niskim poziomie.  Zawartość formaldehydu w surowej płycie HDF powinna być mniejsza niż 5 mg/100g.

Certyfikacja FSC Chain of Custody pomaga zapewnić, że drewno posiadające certyfikat FSC spełnia wymagania FSC w całym łańcuchu produkcyjnym. Certyfikat FSC jest certyfikatem, który zapewnia aspekty prawne, prawa rdzennej ludności, prawa pracy, różnorodne korzyści i wpływ na środowisko naturalne związane z gospodarką leśną. Certyfikat ten weryfikuje, że lasy są zarządzane w sposób odpowiedzialny, zgodnie z określonym standardem.

Naszym celem jest zapewnienie naszym Klientom najwyższych standardów obsługi klienta, biorąc pod uwagę ich indywidualne potrzeby, wymagania jakościowe i specyfikę procesu produkcyjnego.

Staramy się dostarczyć Państwu odpowiedni produkt, we właściwym czasie, we właściwe miejsce, w odpowiedniej ilości i jakości.

 

TARTAK

Tartak IKEA Industry Orla prezentuje najnowocześniejsze i najbardziej innowacyjne technologie w obróbce i sortowaniu drewna w Polsce.  Działamy od 2012 roku.  Oferujemy do sprzedania zarówno tarcicę morką jak i suchą. 

Tarcica

Produkujemy tarcicę sosnową pozyskiwaną z wyselekcjonowanych części kłód. Do produkcji tarcicy używamy głównie drewna pochodzącego z Polskich Lasów Państwowych.  Używany przez nas surowiec drzewny to głównie część odczubowa – z wierzchołkowej części drzewa. Ze względu na występowanie zdrowych zrośniętych sęków jest doskonałym towarem poszukiwanym przez producentów płyt meblowych.   Charakteryzuje się również dużymi odstępami pomiędzy sękami, bardzo niską zawartością żywicy i martwych „czarnych” sęków.
Produkujemy tarcicę obrzynaną. W zależności od potrzeb klienta jest to tarcica sucha lub mokra, o następujących parametrach:

grubość: od 19 mm do 52 mm

szerokość: od 70 mm do 140 mm

długość: 2500mm

Istnieje możliwość wycięcia i przesortowania tarcicy zgodnie z życzeniem klienta.

Nasza tarcica używana jest do produkcji mebli, płyt meblowych, mebli i akcesoriów ogrodowych, desek tarasowych, palet, listew opakowaniowych AGD i innych produktów.

Jakość

Jednym z celów naszej firmy jest zapewnienie wysokich standardów jakości w korzystnej cenie. Wysoka jakość jest zagwarantowana poprzez nowoczesne linie produkcyjne, zapewnienie skutecznego nadzoru nad produkcją poprzez doświadczenie oraz wykwalifikowaną kadrę pracowników oraz systematyczne utrzymywanie zaplecza technicznego i zasobów, gwarantujących terminowość wykonanych zleceń. Mamy mocną pozycję na rynku i zapewniamy swoim klientom wysoką jakość produktów, elastyczność wymiarów, możliwość dopasowania klas jakościowych pod potrzeby klienta oraz atrakcyjną ofertę cenową.

Certyfikat FSC

Nasza firma posiada Certyfikat FSC®. Certyfikat ten świadczy m.in. o gwarancji źródła produktów pochodzenia drzewnego i ekologicznej produkcji. Drewno z certyfikatem FSC® pochodzi z odpowiedzialnie gospodarowanych lasów. Nasze końcowe wyroby, czyli tarcica sosnowa, produkowane są tylko i wyłącznie z materiału posiadającego certyfikat FSC®. W praktyce oznacza to, że przyczyniamy się, a także nasi odbiorcy oraz końcowi konsumenci produktów wykonanych z naszej tarcicy, do ochrony zasobów środowiska naturalnego.

Dostawa

Współpracujemy tylko i wyłącznie ze sprawdzonymi przewoźnikami i firmami spedycyjnymi, którzy posiadają wiele lat  doświadczenia w branży transportowej. Zapewniamy naszym klientom transport na terenach Polski, Unii Europejskiej jak również poza ich granicami.

Czy wiecie, że…

Równowaga to podstawa

W ramach przedsięwzięć służących zrównoważonemu rozwojowi i ochronie środowiska nasza firma kontynuuje działania w kierunku zmniejszenia ilości wytwarzanych odpadów i zwiększenia stopnia recyklingu. Od stycznia 2016 r. wskaźnik recyklingu wzrósł do poziomu 100%, co oznacza że odpady z fabryki w Orli nie trafiają już na wysypisko, a są w całości przetwarzane. Optymalizacja pracy elektrofiltra pozwoliła na ograniczenie emisji do powietrza związków formaldehydu i lotnych związków organicznych.

Praca w IKEA Industry

Chcesz pracować w nowoczesnym, stale rozwijającym się zakładzie produkcyjnym? Interesują Cię nowe technologie? Szukamy ludzi, którzy podzielają nasze wartości.

Co oferujemy:

oraz ciekawe miejsce pracy z nieszablonowymi rozwiązaniami.

Kontakt do rekrutacji:

Tel. +48 85 874 70 60

 

Kontakt:

 

IKEA Industry Poland Sp. z o.o.

Oddział w Orli

Koszki 90

17-106 Orla

 

Recepcja:

Tel. +48 85 874 70 00

Mob. +48 519 300 562

F:   +48 85 874 70 10

 

Sprzedaż HDF:

malgorzata.spychala@inter.ikea.com

Tel. +48 85 8747 150

      +48 519 300 564

 

Sprzedaż tarcicy:

Tel. +48 85 874 71 43

      +48 85 874 73 01

      +48 519 300 652

      +48 519 300 696