IKEA Industry Lubawa

IKEA Industry Poland sp. z o.o. Oddział w Lubawie

Kim jesteśmy?

Plaster miodu – to nasz znak rozpoznawczy! Większość produktów IKEA tworzymy
na bazie płyty komórkowej z wypełnieniem papierowym o strukturze plastra miodu. Naszą specjalnością są meble lekkie, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród Klientów IKEA.

Nasza produkcja obejmuje 330 artykułów. Rocznie sprzedajemy ok. 7,5 miliona produktów do sklepów IKEA na całym świecie – 97% naszych mebli trafia poza granice Polski.

Czy wiecie, że…

Małe, wielkie dzieła

W naszej fabryce powstają najbardziej znane serie meblowe IKEA. Z naszego zakładu wyjeżdżają w świat meble MALM, LACK czy KALLAX. Pracujemy również nad rozwojem nowych technologii, takich jak Modern Wood czy „zaokrąglone krawędzie”. Są one stosowane przy produkcji mebli z serii: REGISSOR, LISABO, ASKVOLL BED oraz FLEKKE.

Praca to nie wszystko

W IKEA naszych pracowników stawiamy na pierwszym miejscu! Dlatego w naszym oddziale oferujemy zarówno nowym, jak i dotychczasowym pracownikom bardzo szeroką ofertę programów rozwojowych, takich jak: programy talentowe i rozwojowe, programy stażowe i edukacyjne.

Równowaga to podstawa

„Kraina Tysiąca Jezior”. Tu mieści się nasza firma. Tutejsza przyroda stanowi jeden
z najlepiej zachowanych ekosystemów dzisiejszej Europy. IKEA przyczynia się do ochrony bioróżnorodności. Używamy surowców ze zrównoważonych źródeł oraz pochodzących z recyklingu. Staramy się produkować więcej wykorzystując mniej zasobów naturalnych i surowców. U nas nic się nie marnuje – mamy pomysł jak dobrze wykorzystać nie tylko cały surowiec, ale i produkty pochodne powstałe w procesie technologicznym.

Praca w IKEA Industry

Poszukujemy osób odważnych, ambitnych, otwartych na zmiany, które chcą się rozwijać w nowoczesnej firmie produkcyjnej. Szczególną uwagę przywiązujemy do umiejętności pracy w zespole oraz dopasowania do kultury organizacyjnej i wartości firmowych.

Nasze priorytetowe obszary rekrutacji to:

 

Akademia Rozwoju Ucznia

Od marca 2018 roku oddział IKEA Industry Lubawa realizuje wewnętrzny program szkoleniowy - Akademia Rozwoju Ucznia. Jest to lokalny, trzyletni program nauczania, dedykowany uczniom klas zawodowych i technikum z Zespołu Szkół w Lubawie, jak również pozostałych szkół z regionu. Odbywa się bezpośrednio w fabryce jako praktyka zawodowa. W ramach programu uczniowie realizują obowiązkową podstawę programową, a także przygotowują się do pracy w jednostkach IKEA Industry. 

Uczniowie uczestniczą bezpośrednio w głównych procesach fabryki, w tym w produkcyjnym i utrzymania ruchu, poznają nowoczesne narzędzia, systemy i rozwiązania, ale przede wszystkim obcują na co dzień z unikalną kulturą organizacyjną IKEA. Po ukończeniu Akademii uczniowie otrzymują certyfikaty, które są potwierdzeniem nabytych kompetencji.

Corocznie w okresie od stycznia do końca marca przeprowadzamy rekrutację na trzyletnie praktyki zawodowe, na kierunki operator maszyn i urządzeń przemysłu drzewnego oraz elektryk. Podania należy przesyłać drogą mailową na adres: praktykazawodowa.lubawa.pl@inter.ikea.com
 

Kontakt:

IKEA Industry sp. z o.o.

Oddział w Lubawie

Ul. Borek 3

14 -260 Lubawa

Telefon: +48 89 6455800

Fax: +48 89 6455835

Przeczytaj, co nasi pracownicy mówią o sobie i swojej pracy

Poznaj Konrada i Karola

Karol, Lider sekcji automatyki i robotyki

Praca w dziale automatyki i robotyki to wiele codziennej satysfakcji, a przede wszystkim ogrom wiedzy i doświadczenia pochodzącego bezpośrednio z obszaru produkcyjnego. W oddziale IKEA Industry Lubawa realizujemy z powodzeniem transformację Industry 4.0 w przemyśle meblarskim. Nasza firma na bieżąco inwestuje w nowoczesne rozwiązania przemysłowe – automatyzację, robotyzację i cyfryzację procesu, ale także w rozwój pracowników, dotrzymując kroku zmieniającej się rzeczywistości. Dzięki temu mam możliwość pracować z najnowszymi trendami branży.

 

Konrad, Specjalista IT/OT

Działam na styku dwóch obszarów: technologii informatycznej (IT – Information Technology) oraz technologii operacyjnej (OT – Operational Technology). Zajmuję się integracją systemów informatycznych, by pobierały dane z maszyn produkcyjnych. Pozyskiwane dane są analizowane i dają nam możliwość kontroli nad parkiem maszynowym i procesem produkcyjnym. I tak, jak wiedzę informatyczną zdobyłem w szkole średniej i na studiach, tak wiedzę produkcyjną wciąż zdobywam w codziennej pracy w IKEA Industry Lubawa. Tego nie da nauczyć się w szkole!

 

Iza, inżynierka procesu – Moja historia

Jak zaczęła się Twoja przygoda w IKEA?

IKEA Industry od wielu lat postrzegana jest jako firma wyznaczająca standardy w przemyśle meblarskim.  Dbałość o swoich pracowników, wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w procesie produkcji mebli, inwestowanie w rozwój nowych oraz istniejących technologii były dla mnie ważnymi aspektami podczas podejmowania decyzji o pracy w IKEA Industry. Minął od niej już ponad rok i nie żałuję!

Czy to, czym się zajmujesz wiąże się z Twoimi zainteresowaniami?

Zdecydowanie!  Praca na stanowisku Inżyniera Procesu jest ciekawa, daje mi możliwość wykorzystania zdobytej na studiach wiedzy w praktyce, m.in. poprzez rozwiązywanie problemów produkcyjnych czy udoskonalanie procesu. Jest także kreatywna;  nieustannie rozwijająca się technologia obliguje do zmian i poszukiwań jak najlepszego wykorzystania jej w procesie produkcyjnym. 

Jakie możliwości rozwoju oferuje IKEA Industry?

IKEA Industry oferuje szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe, rozwijające kompetencje, dofinansowanie nauki języka angielskiego, jak również nauki.  Coroczna rozmowa podsumowująca z przełożonym daje możliwość analizy swojej drogi zawodowej. Rozpatrujemy w jakim kierunku chcielibyśmy się rozwijać, nad jakimi obszarami naszych umiejętności należy pracować, z jakiej dziedziny potrzebujemy się doszkolić itd.  

Czy Twoim zdaniem przemysł meblarski jest wyłącznie męską branżą?

Przemysł meblarski jest na tyle szeroka branżą, że jest w nim miejsce zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Myślę, że o predyspozycjach zawodowych decyduje nie płeć, a kompetencje osobiste, zainteresowania, czy chęć rozwoju.

Ukończyłam Technologię Drewna na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu i nie ukrywam, że kobiet na tym kierunku było zdecydowanie mniej. Mimo tej dysproporcji, na swojej drodze zawodowej spotykam ambitne i konsekwentne kobiety, które dobrze spełniają się w roli technologa czy inżyniera. Także zdecydowanie polecam tę branżę kobietom!

Obejrzyj film o IKEA Industry Lubawa