​​​​IKEA Industry Stalowa Wola​

IKEA Industry Poland sp. z o.o. Oddział w Stalowej Woli

Kim jesteśmy?

U nas pachnie lasem! Tartak w Stalowej Woli jest jednym z najnowocześniejszych technologicznie tartaków w Polsce. Jest też jednym z największych pod względem mocy produkcyjnych w IKEA Industry. Zakład zatrudnia operatorów maszyn tartacznych, kontrolerów surowca drzewnego, pracowników utrzymania ruchu, operatorów kotła i suszarni, pracowników administracyjno-biurowych oraz pracowników innych specjalizacji.

Czy wiecie, że…

Małe, wielkie dzieła

Tarcica produkowana w naszym zakładzie służy do produkcji kultowych serii mebli IKEA, takich jak HEMNES, HURDAL, KAUSTBY i NORNÄS. Mamy na miejscu wszystko, czego potrzebujemy do produkcji wysokiej jakości tarcicy sosnowej (wagi, zbiornik wodny, suszarnie oraz tunele suszarnicze, plac składowania i linia sortowania kłód, linia przetarcia kłód, system zraszaczy, magazyn tarcicy oraz budynek biurowy). Oprócz tego na miejscu dysponujemy liniami do produkcji wysokiej jakości pelletu, wytwarzanego ze zrębków i trocin, powstających przy produkcji tarcicy (więcej o wytwórni pelletu tutaj). Produkujemy z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa, wspomaganych przez zaawansowane systemy bezpieczeństwa. Produkcja tarcicy jest w wysokim stopniu zautomatyzowana.

Praca to nie wszystko

Choć jesteśmy w Stalowej Woli od 2014 roku, to już wrośliśmy w tutejszą społeczność. Odwiedzają nas uczniowie ze szkół, chcący zobaczyć, jak z pni drzew produkuje się tarcicę. Pomagamy w różny sposób dzieciom - tym z najuboższych rodzin, czy też dzieciom z niepełnosprawnościami. Bliskie są też nam pobliskie lasy, gdzie sadzimy drzewa.

Równowaga to podstawa

Zrównoważony rozwój towarzyszy nam w codziennej pracy.

Pozyskujemy surowiec drzewny z zasobów certyfikowanych przez organizację FSC (Forest Stewardship Council), powstałą w 1993 roku jako pierwszy system certyfikacji dotyczący terenów leśnych i produktów z nich pochodzących. Certyfikat zapewnia, że używany w IKEA Industry surowiec pochodzi z lasów prowadzących odpowiedzialną gospodarkę leśną.

Woda użyta do zraszania kłód jest ponownie wykorzystywana dzięki zbiornikowi retencyjnemu. Kora zdjęta z kłód trafia jako paliwo do kotła, z którego energia cieplna wykorzystywana jest do procesu suszenia drewna. Wykorzystujemy również wióry i trociny jako biopaliwo. Firma inwestuje też w zieloną energię z turbiny wytwarzającej energię elektryczną, z której uzyskuje moc w wysokości 1,2 MW.

Praca w IKEA Industry

Poszukujemy osób o silnych wartościach, dbających o środowisko. Osób, które mają ambicje i własne zdanie, które chcą się rozwijać w nowoczesnej firmie produkcyjnej. Umiejętność pracy w zespole jest naszym priorytetem. Chcemy, aby każdy pracownik czuł się zarówno częścią wspólnoty, jak i zauważoną i docenioną osobą. Wierzymy w różnorodne zespoły pod każdym względem: płci, wieku, doświadczenia.

Kontakt do rekrutacji:

recepcja.stw@inter.IKEA.com

 

Kontakt:

IKEA Industry Poland Sp. z o.o.

Oddział w Stalowej Woli

ul. Grabskiego 43/43a

37-450 Stalowa Wola

Tel. +48 15 840 01 00