Innowacyjność

Stale poszukujemy bardziej efektywnych kosztowo i zrównoważonych sposobów produkcji mebli. Wymaga to intensywnej pracy nad innowacjami. Chcemy tworzyć atrakcyjne produkty w przystępnych cenach.

Centra Rozwoju Produktu

Centra Rozwoju Produktu (Product Development Centers, PDC) znajdują się w pobliżu naszych głównych zakładów produkcyjnych. Pracujemy tu nad nowymi, przyjaznymi dla środowiska, funkcjonalnymi i niedrogimi materiałami, technikami produkcji i wzorami. Centra są partnerem, który ma wspierać produkcję i zakupy coraz lepszymi rozwiązaniami. To z kolei pozwala nam zaoferować jeszcze atrakcyjniejsze meble dla Klientów IKEA.

Czym się zajmujemy?

Jednym z wyzwań związanych z innowacyjnością i rozwojem jest zmniejszenie zużycia materiałów drzewnych, co czyni meble lżejszymi i tańszymi. Jednocześnie musi być zachowana lub zwiększona ich trwałość i odporność na wilgoć. Pracujemy też nad nowymi procesami, które pozwalają skrócić czas niektórych etapów produkcji, takich jak klejenie czy malowanie, a także uczynić je bardziej przyjaznymi dla środowiska. Myślimy również o tym, jak zaprojektować mebel lub materiał, aby proces produkcyjny był szybszy, bardziej efektywny i bezpieczniejszy.

Rozwój produktu obejmuje trzy główne obszary: mebel, opracowanie powierzchni i elementy nośne. W obszarze mebli i elementów nośnych działa Centrum Rozwoju w Zbąszyniu. Centrum Rozwoju w Älmhult w Szwecji poszukuje nowych, innowacyjnych sposobów wykańczania powierzchni mebli.

Kim jesteśmy?

W zespołach Centrów Rozwoju Produktu pracują takie osoby, jak liderzy projektów, inżynierowie rozwoju produktu, pracownicy wzorcowni, laboratorium czy też inżynierowie materiałoznawstwa. W miarę potrzeb nawiązujemy też współpracę z partnerami zewnętrznymi: dostawcami materiałów i maszyn, lokalnymi uczelniami czy ekspertami.

Jak skontaktować się z Centrami Rozwoju Produktu IKEA Industry w Polsce? Napisz do nas!

PDC Zbąszyn
pdc.zbaszyn@ikea.com