Dołącz do nas

 

Przejrzyj oferty pracy

 

IKEA Industry to miejsce dla szczerych, mocno stąpających po ziemi ludzi, którzy z dala od wielkomiejskiego zgiełku chcą robić rzeczy wielkie, a po pracy mieć czas dla siebie, swoich rodzin i przyjaciół. Bez krawatów i biurokracji rozwijamy potencjał naszych pracowników, a dzięki prostym zasadom pozwalamy im być sobą.

Efekty swojej pracy możesz zobaczyć na własne oczy. Wytwarzamy meble, które trafiają do domów na całym świecie. W Polsce odbywa się cały proces produkcyjny – możesz go prześledzić od kłody drewna do gotowego mebla.

Każdego dnia masz do wykonania konkretne zadania i wiesz, jaki czas dzieli Cię od osiągnięcia wyznaczonego celu. Wiesz, co będzie jutro i możesz być pewien, że efekt Twoich starań zobaczą też inni. Przyczyniasz się do realizacji wizji IKEA: tworzysz lepsze warunki codziennego życia dla wielu ludzi.

Nie lubimy sztywnej etykiety i oficjalnej atmosfery. Dlatego dbamy o to, by nasi pracownicy czuli się w pracy swobodnie i z łatwością nawiązywali relacje ze współpracownikami. Tworzymy meble, które służą rodzinom na całym świecie, dlatego sami też chcemy pracować w rodzinnej atmosferze.

Jesteśmy dużą firmą, ale wciąż jest to firma rodzinna. Nie znajdziesz nas w szklanych biurowcach w centrum zatłoczonego miasta – nasze zakłady mieszczą się w mniejszych miejscowościach. Wszyscy się tu znamy.

Nasi pracownicy to ludzie o otwartych umysłach, którzy dzielą się wiedzą i doświadczeniem, a w trudniejszych chwilach służą sobie nawzajem pomocą. Mogą przy tym realizować projekty globalne, w wielkiej skali i dużym wpływie na biznes.

Robienie wielkich rzeczy jest proste!

Brzmi ciekawie? Jeśli widzisz się wśród nas, zgłoś się do oddziału, w którym chcesz pracować. Kontakty do oddziałów znajdziesz tutaj.

Zapoznaj się z historią naszego pracownika, zatrudnionego w IKEA Industry Lubawa

Mariusz – Moja historia

Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z IKEA i co udało Ci się do tej pory osiągnąć?

Zacząłem pracę w IKEA w 2004 roku jako pracownik produkcyjny. Musiałem się wtedy sporo nauczyć - przede wszystkim technologii produkcji. Ta wiedza pozwoliła mi nabrać pewności siebie i rozpocząć moją wielką przygodę z IKEA, która trwa do dziś. Piąłem się więc po kolejnych szczeblach i w ciągu tych 14 lat zmieniłem stanowisko siedmiokrotnie! Obecnie pracuję jako kierownik produkcji.

Dlaczego chciałeś pracować w IKEA?

Chciałem mieć stabilną pracę, ale także móc się w niej realizować i rozwijać. Mój ówczesny przełożony dostrzegł, że posiadam dobre zdolności komunikacyjne, nie boję się wyzwań, a do tego całkiem nieźle operuję pakietem MS Office, co wtedy było nieczęste, i zaproponował mi posadę operatora maszyn, a następnie koordynatora wdrażania narzędzi lean.

Co w Twojej pracy najbardziej Cię inspiruje? Jakie obowiązki lub zadania?

Uwielbiam wyzwania! Ostatnim było dla mnie uczestnictwo w programie „High-potential”, skierowanym do osób z potencjałem do objęcia wyższych stanowisk menedżerskich. Każde nowe zadanie, które otrzymałem, niosło ze sobą niepewność, ale jednocześnie pomagało mi robić postępy.

Co radziłbyś osobie rozważającej taką pracę?

Nie bój się próbować i korzystaj z pojawiających się szans. Nie zniechęcaj się niepowodzeniami. W IKEA najważniejsze jest to, jakim jesteś człowiekiem, a nie to, jakie masz CV. Jeśli chcesz się rozwijać, to IKEA jest najlepszą firmą do tego. A ty musisz tylko tego chcieć. I pamiętaj, że wszystkiego można się nauczyć.

Co najbardziej podoba Ci się w kulturze pracy i wartościach IKEA?

Cenię sobie nasze koleżeńskie relacje i szefów, którzy doceniają nas w codziennej pracy i dostrzegają nasz wysiłek. Za wyróżnienie uważam możliwość dalszego rozwoju w organizacji, czy również powierzanie mi nowych zadań. Niezależnie od tego, na jakim stanowisku byłem, wszyscy zawsze zachęcali mnie do próbowania własnych sił. To dzięki nim czułem się na tyle silny, by podejmować próby i nie zatrzymywać się.